Strona główna → Umundurowanie wilczka

Umundurowanie wilczka

Schemat umundurowania wilczka

mundur wilczka

1. Gwiazdka na beret.
2. Naszywka - wilczka na beret
3. Beret.
4. Chusta szczepu.
5. Naszywka - flaga Polski.
6. Naszywka - wilczka w kolorze szóstki.
7. Naszywka - Chorągiew Mazowiecka.
8. Naszywka - Skauci Europy.
9. Naszywki - sprawności.
10. Naszywka - krzyż na kieszeń, granatowy.
11. Koszula mundurowa, niebieska.
12. Pas harcerski z klamrą FSE.
13. Spodenki mundurowe.
14. Skarpety mundurowe.
15. Buty do munduru. 

 

 

 

Poszczególne elementy umundurowania wilczka

1. Gwiazdka na beret - wilczek otrzymuje ją od akeli po zdobyciu umiejętności opisanych
w "Książeczce Mowgliego". Gwiazdki zapewnia akela.

 

2. Wilczek na beret - tę naszywkę należy naszyć po złożeniu Obietnicy. Rodzice powinni ją nabyć przed ceremonią Obietnicy.

 

 

3. Beret - konieczny element umundurowania wilczka który złożył obietnicę (zazwyczaj po 3-4 miesiącach bycia w gromadzie). Rodzice powinni go nabyć przed ceremonią Obietnicy.

 

4. Chusta w kolorach szczepu - konieczny element umundurowania wilczka przyjętego do gromady. Wilczek dostaje chustę od akeli podczas przyjecia do gromady (po przejściu wilczka do zastępu harcerskiego służy mu nadal).

  

5. Flaga na mundur - konieczny element umundurowania. Tworzy komplet z bluzą   mundurową i powinien być nabyty razem z nią.

 

6. Wilczek w kolorze szóstki - konieczny element umundurowania. Świadczy
o przynależności wilczka do konkretnej szóstki. Rodzice powinni go nabyć razem z bluzą, po przydzieleniu wilczka do szóstki. 

 

7. Chorągiew mazowiecka - konieczny element umundurowania. Tworzy komplet z bluzą mundurową. Rodzice powinni ją nabyć razem z mundurem.

 

 

8. SKAUCI EUROPY - konieczny element umundurowania. Tworzy komplet z bluzą mundurową. Rodzice powinni ją nabyć razem z mundurem.  

9. Sprawności wilczka - wilczek może zdobać sprawności po otrzymaniu drugiej gwiazdki. Odpowiednie naszywki nabywają Rodzice.  

 

10. Krzyż FSE na mundur - konieczny element umundurowania. Tworzy komplet z bluzą mundurową i powinien być nabyty razem z nią.

 

11. Bluza mundurowa - stanowi podstawę całego umundurowania. Wilczki noszą bluzę w kolorze niebieskim.

 

12. Pas i klamra z krzyżem FSE - pożądana częścią munduru (po przejściu wilczka do zastępu harcerskiego służy mu nadal).

 

13. Spodenki mundurowe - sztruksowe spodenki w kolorze granatowym są przepisową i konieczną częścią munduru. Od listopada do kwietnia zastępowane długimi, granatowymi sztruksami.

 

14. Skarpety mundurowe - pożądany dodatek w jednym z dwóch regulaminowych kolorów - granatowe lub białe. 

 

15. Buty - w ciemnym kolorze brązowym lub czarne. Mogą być to trapery/trekingi czy sandały. Buty sportowe nie pasują do munduru - służą tylko do zajęć sportowych.

 

Sweter mundurowy - jest pożądaną i mile widzianą częścią munduru na chłodniejsze dni (po przejściu wilczka do zastępu harcerskiego służy mu nadal). Powinien być obszyty tak samo jak bluza mundurowa.