Strona główna → Zimowisko - Ochotnica Górna 2011

Zimowisko - Ochotnica Górna 2011

Zimowisko 5 DR 
Ochotnica Górna, 27 – 30 XII 2011

5DR i 7DR - Ochotnica Górna 2011

Tuż po Świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia spotkaliśmy się przed harcówką o godz. 700. Razem z 7 Drużyną Radomską (z parafii św. Stefana) wyruszyliśmy autokarem schroniska młodzieżowego w Ochotnicy Górnej.

"Kozacy"Tematem tegorocznego zimowiska byłą Rzeczpospolita Szlachecka. Dlatego, zaraz po rozpakowaniu się zostaliśmy podzieleni na szlachtę (BORSKU, JAGUAR, NIEDŹWIEDŹ) oraz kozaków (JASTRZĄB i 2 zastępy z 7 DR - SALAMADRA i ORZEŁ). Następnie wyruszyliśmy w okoliczne wzniesienia, gdzie każdy z zastępów miał przygotować się do świeczyska, które odbyło się wieczorem.

"Polacy"W drugim dniu rozpoczęła się Wielka gra. Przed południem wyruszyliśmy w drogę. Każdy z zastępów dostał mapę z zaznaczonymi punktami. Na każdym z zaznaczonych miejsc było do wykonania zadanie, za które otrzymywaliśmy zapłatę. Po wykonaniu zadań wróciliśmy na obiad. Wieczorem odbywała się Faza Ekonomiczna gry. Polegała ona na zdobyciu jak największej ilości pieniędzy poprzez kupowanie i sprzedawanie przedmiotów potrzebnych do ostatecznej bitwy między szlachtą a kozakami. 

 Wreszcie nadszedł dzień bitwy, która odbyła się na malowniczej polanę w górach. Na początku wygrana była po stronie kozaków. Jednak, gdy stracili jednego z  głównych przywódców (zastępowy JASTRZĘBIA) utracili także wiarę w zwycięstwo i ponieśli klęskę. Tego dnia odwiedził nas namiestnik harcerzy, z którym odbyły się warsztaty muzyczne. Wieczorem był czas na kolejne świeczysko i Sąd Honorowy. 

Spacer po GorcachOstatniego dnia, jeszcze przed powrotem do Radomia,  wyruszyliśmy w góry na punkt widokowy, z którego  widać było okoliczne miejscowości, a nawet Tatry! Droga powrotna minęła szybko i bezpiecznie. Zimowisko zakończyło się apelem, na którym dh Wojtek z JAGUARA złożył przyrzeczenie harcerskie. Zwycięzcą II cyklu został (nasz!) zastęp NIEDŹWIEDŹ.

 Zastęp NIEDŹWIEDŹ