Strona główna → Zimowisko - Garbatka Letnisko 2013

Zimowisko - Garbatka Letnisko 2013

Wtorek, 05-02-2013

Na zimowisko, którego tematem było Rozbicie Dzielnicowe, pojechały tylko dwa zastępy – Orzeł i Jaguar. O godzinie 10:00 mieliśmy stawić się na dworcu PKP w Radomiu. Piętnaście minut później już siedzieliśmy w pociągu. Mniej więcej po 30 minutach byliśmy w Garbatce-Letnisko. Przejście do Szkoły, w której mieliśmy noclegi zajęło nam chwilę. Gdy wszyscy się już rozpakowali, kucharze z obu zastępów mieli przygotować jedzenie. Potem obiad, w czasie którego wszyscy delektowali się klopsami z kaszą. Po obiedzie była Msza Św. Wieczorem kolacja i na końcu cisza nocna.

Środa, 06-02-2013

Drugiego dnia o godzinie 7: 00 każdy miał już wstać. Potem śniadanko i przygotowanie do wyjścia. Najpierw odbył się apel drużyny. Następnie oba zastępy miały 2 zadania do wykonania. Polegały one na znalezieniu pięciu określonych przedmiotów. Potem był czas wolny dla harcerzy, a Kraal przygotowywał Wielką Grę i Bieg Na Orientację.

Bez większego problemu na obiad zrobiliśmy spaghetti. Komenda wróciła dopiero pod wieczór, wtedy też urządziliśmy „turniej rycerski”, w którym wygrał Jaguar z niewielką przewagą 3:2. Wszystko rozstrzygnęła ostatnia konkurencja.

Czwartek, 07-02-2013

Tego dnia odbyła się Wieka Gra i Bieg Na Orientacyjna. O godz. 8:00 poszliśmy do lasu, gdzie odbyło się INO. Zwyciężyli Piotr Z. i Piotr K. Wróciliśmy około południa. Wtedy kucharze zrobili „spaghetti”.

Po obiedzie był moment na przygotowanie się do Wielkiej Gry, która polegała na przeprowadzeniu zasadzki i pomocy władcą w zorganizowaniu spotkania. Po godz. 16:00 ponownie ruszyliśmy do lasu. Wynik pierwszej zasadzki był nierozstrzygnięty, drugą zaś wygrał Orzeł. Po udanej akcji, ok. 20:00 wróciliśmy do szkoły.

Piątek, 08-02-2013

Tego dnia pobudka odbyła się o 5:00 rano! Następnie szybkie śniadanie i pakowanie. O godzinie 7:30 wyszliśmy na pociąg, który zawiózł nas do Radomia.

Jakub P., zastęp ORZEŁ