Strona główna → Obrzęd Przejścia wilczków do drużyny

Obrzęd Przejścia wilczków do drużyny

W tym roku Obrzęd Przejścia wilczków do drużyny odbył się w lesie niedaleko Lesiowa. Harcerze i wilczki po 9.00 pojechali autobusem do lasu, gdzie uczestniczyli w grach zorganizowanych oddzielnie dla gromady i drużyny. Ok. 12.30 rozpoczęła się wspólna faza kończąca gry. W tym czasie na miejsce przyjechali duszpasterz i szczepowy. Wszyscy, po chwili odpoczynku, przeszli w okolice malowniczej skarpy, gdzie miał odbyć się Obrzęd  Przejścia. Na apelu wilczki, którzy mieli przejść do drużyny, otrzymali od akeli pamiątkowe zdjęcia, a od całej gromady Wielki Okrzyk. Następnie akela i szczepowy odprowadzili ich pod skarpę, na szczycie której czekała cała drużyna. Wilczki przy pomocy przyniesionych przez harcerzy linek wspięli się na górę.

Akela w kilku zdaniach zaprezentował każdego wilczka drużynowemu, który przydzielił ich do zastępów. Do zastępu GEPARD dołączył Tymoteusz Peć. Do JAGUARA trafili Wojciech Nyc i Michał Głuchowski. Do zastępu JASTRZĄB – Piotr Mioduszewski i Krzysztof Wieczorek, a do ORŁA - Franciszek Matuszyk. Chłopcy zostali serdecznie powitanie przez harcerzy.

W gromadzie nowymi szóstkowymi zostali Cyprian Tuzimek (szóstka szara) i Stanisław Bolek (szóstka brunatna). Akela nie wyznaczył szóstkowego w szóstce białej. W drużynie natomiast Filip Lackowski został przeniesiony z zastępu ORZEŁ do zastępu JAGUAR.