Strona główna → Gromada

Gromada

5. Gromada RadomskaNasza Gromada jest częścią Żółtej Gałęzi naszego Stowarzyszenia.
Metodykę pracy gałęzi realizujemy głównie poprzez szeroko pojętą zabawę, w celu stworzenia przyjaznej atmosfery i wzajemnego zaufania.

Na czele Gromady stoi najstarszy wilk Akela, wraz ze swoimi przybocznymi. Wilczki podzielone są na cztery szóstki: białą, szarą, czarną i brunatną.

Fundamentem naszej pracy jest książka autorstwa Rudyarda Kiplinga pt. Księga Dżungli, przedstawiająca losy młodego chłopca Mowgliego, wychowywanego przez gromadę wilków i ich przyjaciół. Dzięki przestrzeganiu praw i zasad panujących w dżungli bohaterowie stawiają czoła złemu tygrysowi Shere Khanowi.

Na podstawie tej wartościowej lektury staramy się realizować główne cele i założenia skautingu, aby utrwalić w naszych podopiecznych podstawowe wartości chrześcijańskie i moralne.

Zbiórki naszej gromady odbywają się średnio 3 razy w miesiącu, w soboty, najczęściej w godz. 9.00 – 13.00. Zazwyczaj jeździmy do lasu na obrzeżach miasta (Józefów). Czasem spędzamy czas w harcówce przy ul. Grzybowskiej 22. Można nas spotkać również w niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.00.

 

Zapraszamy do Dżungli !!!

 

W bocznym menu:

Fundamenty Gromady - główne prawa i zasady, jakimi żyje wilczek i cała gromada.
Ceremonie Gromady - teksty i przebieg obrzędów gromady.

Szóstki – prezentacja wszystkich szóstek naszej gromady.

Śpiewnik Wilczka – zbiór piosenek, jakie wilczek znać powinien.